Tavla Oyunun da Ustalaşmanın Yolları

Tavla Oyunun da Ustalaşmanın Yolları

- in tavla resimleri
17
0

Mart30

Günlük yaşantımız da bizleri, başkalarından daha öne çıkaran sebep nedir? Elbette, tecrübe ve uzmanlıktır değil mi? Örneğin, araba kullanmak için ehliyetinizi yaşadığınız kent te kurslara katılarak alırsınız. Peki bu yeterlimidir? Ehliyet aldığımız gibi, hiç bilmediğiniz bir metropol de araç kullanabilir miyiz? Cevabımız hayır olacaktır. Bunu yapmamız için ehliyete değil, tecrübeye ihtiyaç vardır. Karşılaştığımız güçlükleri aşmanın birinci yolu, alanımızda uzmanlaşmak olur. İyi bir tavlacı olmanın da sırrı sanırım bu. Ustalaşmak.

Pekiyi nasıl usta tavlacı olunur? Bunun bir yolu var mıdır? Matematikçiler derki; çözümsüz soru olmaz. Çözme metotlarını iyi bilmek gerekir. 

Evet usta bir tavlacı olmanın birinci yolu, oyun kurallarını iyi bilmektir. 

İkinci yolu, izlemek 

Üçüncü yolu, analitik düşüncemizi geliştirmek

Dördüncü yolu, ezber hamleler yerine rakibimizin oyun anlayışına göre strateji geliştirmek.

Beşinci yolu, moral değerlerimizi kaybetmemek, oyun aleyhimize olduğunda bile oyunu kazanabileceğimize inanmak.

Altıncı yolu, çok oynamaktan geçer. Hep aynı kişilerle oynamak rakibimizin hamlelerini ezberlememize neden olur. Yeni hamleler geliştirmek için, mümkün olduğunca çok ve farklı kişiler ile tavla oynamamız gerekmektedir.

Günümüzde online tavla ile günün her saatinde tavla oynamak ve karşımızda sürekli yeni rakipler bulmak mümkündür. Unutmamak gerekir ki tavlayı, zar değil ustalar kazanır. Elbette bazı durumlarda acemilerin kazandığı olur ama istatiksel olarak baktığınızda usta tavlacılar her zaman daha çok kazanan taraftır. Bu da demek oluyor ki, eğer bu oyunda gerçekten ustalaşırsanız, genel tabloda kazanan siz olacaksınız. Yeter ki, inanalım, çalışalım ve çok oynayalım.

Play65 Tavla oyununu; ister sahte parasına, isterseniz de gerçek parasına oynayıp puanlarınızı yükseltebilirsiniz. GercekTavla.com olarak sizlere ilk başlarda sahte para ile oynamanızı, gerçekten ustalaştıktan sonra ise gerçek para ile tavla oyunu oynamanızı öneririz.

Leave a Reply

You may also like

En Eski Oyun

En Eski Oyun  Çok eski bir oyun olan tavla,